Barsa ispratila Šapeokense peticom, rekord Mesija

Primera 7. avg. 201722:19
Alex Caparros/Getty Images

Fudbaleri Barselone osvojili su trofej ‚Đoan Gamper‘ koji se tradicionalno igra na Kamp Nou pred početak sezone.

Vicešampion Španije ugostio je Šapekoense u čast žrtava avionske nesreće koja je odnela živote igrača i članova brazilskog kluba.

Katalonci su slavili sa ubedljivih 5:0, a Lionel Mesi je postao rekorder trofeja ‚Đoan Gamper‘ pošto je postigao osmi gol u ovim utakmicama.

Bilo je zanimljivo i kako će Barselona izgledati bez Nejmara koji je za 222 miliona evra prešao u Pari Sen Žermen, a Brazilca je u startnoj postavi zamenio Đerar Delufeu koji se posle nekoliko godina provedenih na pozajmici vratio u klub.

Upravo je on i postigao prvi gol na utakmici u šestom minutu, a samo pet minuta kasnije Serhio Buskec je sjajnim udarcem u gornji levi ugao savladao brazilskog golmana za 2:0.

Barsa je igrala prilično ozbiljno za ovakav vid utakmice, a već u 28. minutu bilo je 3:0. Mesi je postigao svoj osmi gol na duelima trofeja ‚Đoan Gamper‘ i oborio je još jedan rekord.

U nastavku meča igralo se nešto opuštenije, oba trenera napravila su veliki broj izmena, a Barsa je do kraja postigla još dva gola.

U 55. minutu u strelce se upisao Luis Suares, a 20 minuta kasnije konačan rezultat postavio je njegov prezimenjak Denis.