Kup kralja: Fuenlabrada pokazala zube, Real prošao

Primera 28. nov. 201723:42 > 23:43
Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Fuenlabrade i Reala igrali su nerešeno 2:2 u revanšu šesnaestine finala Kupa kralja, ali je ‚kraljevski klub‘ prošao dalje zahvaljujući trijumfu u prvom meču sa 2:0.

Trener šampiona Španije i Evrope Zinedin Zidan izveo je na teren kombinovan sastav, pa tako Kristijano Ronaldo, Karim Benzema, Luka Modrić i Toni Kros nisu bili ni na klupi. S druge strane, Garet Bejl se vratio u tim posle odsustva zbog povrede i u igri se našao od 62. minuta i vrlo brzo je asistirao kod prvog gola svog tima.

Gosti su u 25. minutu nagovestili iznenađenje, pošto ih je tada Luis Milja doveo u vođstvo. Real je uzvratio tek u drugom poluvremenu, Borha Majoral je izjednačio u 62. minutu, a osam minuta kasnije i doveo ‚kraljevski klub‘ u vođstvo. Međutim, da Real ne slavi u tom duelu postarao se Portilja, koji je trećeligašu doneo veliki remi u duelu sa favoritom.

U istom terminu, dalje su prošli Levante i Selta. Tim iz Valensije je igrao 1:1 sa Đironom, a u prvom susretu slavio je rezultatom 2:0. Gosti su poveli preko Žoana Mohike u 33. minutu, a za izjednačenje se postarao Hose Luis Morales u 75.

Selta je u Vigu pobedila Eibar sa 1:0 posle trijumfa u prvom meču sa 3:1. Junak pobede bio je Ijago Aspas iz penala u poslednjem minutu susreta.

Ranije tokom dana, plasman u osminu finala Kupa kralja obezbedili su Numansija i Leganes.