Žuta podmornica posle Reala potopila Levante

Primera 20. jan 201820:01 > 20:23
Denis Doyle, Getty Images Sport

Fudbaleri Viljareala savladali su u 20. kolu španske La Lige na svom terenu Levante rezultatom 2:1.

Žuta podmornica, koja je u prošlom kolu iznenadila Real (0:1) na „Santjago Bernabeu“, nastavila je sa dobrim rezultatima, pa je posle 20 utakmica u španskom prvenstvu na četvrtoj poziciji. Pre nekompletiranog kola Viljareal ima 34 boda, dva više od Reala.

Tim trenera Havijera Kaljeha poveo je 26. minutu posle uspešno izvedenog jedanaesterca Manuela Triguerosa. Prethodno je golman Levantea Ojer Olazabal u svom šesnestercu faulirao vezistu Viljareala Samuela Kastiljeha.

Viljareal je na 2:0 povisio u 50. minutu kada je pogodio Rus Denis Čerišev. Ruski napadač se posle asistencije Unala ubacio na „drugu stativu“ gde je lakim uklizavanjem zatresao mrežu protivnika.

Levante je uspeo da dođe počasnog pogotka u 90+4. minutu, posle prekršaja Danijelea Bonere nad Emanuelom Boatengom i sigurne realizacije Martija Rođera, koji je prvi put igrao ove sezone posle teške povrede kolena.

Na klupi Viljareala ostao je srpski defanzivac Antonio Rukavina, dok je za Levante do 53. minuta igrao bivši vezista Partizana Saša Lukić, koji je u 31. minutu dobio žuti karton.