San Hoze tragičar dva puta u trijumfu Sosijedada

Primera 28. apr. 201818:09 > 18:23
David Ramos, Getty Images

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Atletik Bilbao na svom terenu sa 3:1 u 35. kolu La Lige, a tragičar meča je bio defanzivac tima sa stadiona "San Mames" Mikel San Hoze, koji je sopstvenu mrežu zatresao dva puta.

San Hoze je za vođstvo Sosijedada „postigao“ prvi gol u 15. minutu, pošto je nesrećno reagovao nogom posle kornera. Vezista Rael Sosijedada Mikel Ojarzabal je u 36. minutu povisio na 2:0, a na asistenciju Adnana Januzaja.

U 54. minutu je ponovo viđen autogol, San Hoze je ponovo poneo epitet tragičara, pošto je neugodno potkačio loptu posle slobodnog udarca Sosijedada.

U 59. minutu je Raul Garsija realizovao penal za Bilbao, te je postigao počasni gol za Atletik, koji je na kraju poražen sa 3:1.

Sosijedad je od 86. minuta ostao sa desetoricom na terenu, jer je direktan crveni karton dobio Ruben Pardo, ali vremena za promenu rezultata nije bilo.

Sosijedad je 10. na tabeli sa 46 bodova, a Bilbao na 14. mestu sa 40 bodova.