Valjadolid na korak do Primere

Primera 13. jun 201822:29 > 22:34
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

U prvoj utakmici finala plej-ofa za ulazak u Primeru, Real Valjadolid je kao gost savladao Numansiju rezultatom 3:0.

U lokalnom derbiju Kastilje i Leona, Valjadolid je bio mnogo opasniji tokom cele utakmice i obezbedio je veliku prednost pred revanš. Prvi gol je postigao Kiko Olivas u 36. minutu, a asistent je bio Grk Janiotas. Olivasu je ovo prvi gol u sezoni.

Drugi pogodak „ljubičasti“ su postigli u 58. minutu a strelac Pablo Ervijas na terenu je proveo samo minut pre nego što je postigao gol. Iskosa sa leve strane, sa preko 40 metara uputio je udarac u peterac, ali golman Aitor Fernandes nije uspeo da vidi loptu na vreme i interveniše.

Konačnih 3:0 postavio je Oskar Plano u 68. minutu, a asistent je bio najbolji strelac lige Haime Mata. Poslednji put kada je Valjadolid izborio plasman u Primeru, trener je bio Miroslav Đukić.

Revanš meč igra se u subotu u 20,30 i moći ćete da ga pratite na Sport Klubu.