Sosijedad ispustio 2:0, Leganesu bod

Primera 24. avg 201823:55 > 23:59
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

U drugom meču drugog kola španske Primere rekipe Real Sosijedada i Leganesa remizirale su 2:2 u predgrađu Madrida.

Na startu meča delovalo je će gosti lako doći do sva tri boda, pošto su u 17. minutu vodili sa 2:0 golovima Surutuse i Asijara Iljaramendija.

U nastavku igre Leganes je nadigrao rivala i zasluženo došao do boda. Strelac oba gola bio je marokanski napadač Nabil El Žar, koji je tresao mrežu golmana Ruljija u 54. i 88. minutu.

Sosijedad sada ima četiri boda iz dva kola, dok je ovo bio prvi bod za Leganes.

Na otvaranju prvenstva Leganes nije imao uspeha, pošto su od njih bolji bili fudbaleri Atletik Bilbaoa rezultatom 2:1. Sa druge strane, Sosijedad je slavio u prvom meču sezone, u gostima protiv Viljareala takođe sa 2:1.

U narednom kolu Sosijedad gostuje Eibaru u baskijskom derbiju, dok Leganes u prestonici gostuje Realu.

Ranije u petak Hetafe je protiv Eibara stigao do prvih bodova u sezoni.