Jorgandžije do čela tabele, koje je preuzela Sevilja

Primera 7. okt. 201818:09
Aitor Alcalde, Getty Images

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Betis rezultatom 1:0 u 8. kolu La lige, čime su došli do prvog mesta na tabeli, koje im je dva sata kasnije preuzela Sevilja.

Jedini gol za Jorgandžije na stadionu „Vanda Metropolitano“ postigao je Anhel Korea „sporom loptom“ po zemlji iz daljine u 74. minutu, posle asistencije Tomasa Partija petom.

Četa Dijega Simeonea je odigrala još jedan meč u svom stilu, bez mnogo šansi i tvrdo, a blizu pogotka je bio i Nikola Kalinić koji je u drugom poluvremenu pogodio okvir gola.

Loren je imao odličnu priliku za Betis već u petom minutu, a tim iz Sevilje je još i u 81. minutu bio blizu gola posle slobodnog udarca Kanalesa i pokušaja Mandija.

U terminu od 18,30 su igrana dva meča, a pobede su zabeležili domaćini. Sevilja je sa 2:1 pobedila Seltu, pa je preuzela čelnu poziciju na tabeli bar dok se na završi meč između Valensije i Barselone.

Strelci za Sevilju su bili Pablo Sarabija u 39. i Visam ben Jeder u 61. minutu, dok je za tim iz Viga gol postigao Sofijen Bufal u 85. minutu. Selta je od 59. minuta imala igrača manje, jer je Nestor Arauho dobio drugi žuti karton.

Andalužani imaju 16 bodova na prvom mestu na tabeli, dok je Atletiko drugi sa 15.

Pobedu je ostvario i Espanjol, pošto je bio bolji od Viljareala na svom terenu sa 3:1. Ekipa iz Barselone je trijumfovala golovima Pereza u 7, Dardera u 79. i Pjatija u 90+2. minutu. Za Žutu podmornicu je pogodio Ekambi u 45. minutu.