Selta umalo prosula 3:0, opet poraz Viljareala

Primera 8. dec 201820:39 > 20:43
David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Selte pobedili su u gostima Viljareal rezultatom 3:2 (1:0) u okviru 15. kola La Lige i tako došli do pete pobede u sezoni, iako su za bodove strepeli do samog kraja susreta.

Gost je u vođstvo došao u 44. minutu preko Mendesa na asistsenciju Jaga Aspasa, a nakon golova Joksulua i Gomesa u 49. i 51. minutu (oba na asistenciju Mendesa) činilo se da će gosti iz Viga doći do lake pobede.

Ipak, u finišu je na scenu stupio Karlos Baka, koji je, pošto je u igru ušao u 55. minutu, postigao dva gola – u 83. minutu asistirao mu je Santi Kasorla, a u 87. Mario Gaspar.

Meč je produžen čak sedam minuta, a Viljareal je mogao da dođe do malo verovatnog boda u neizvesnom finišu, ali je gost ipak odoleo.

Mnogi navode da bi nakon novog poraza trener Viljareala Havijer Kaljeha vrlo lako mogao da dobije otkaz.

Nakon pete pobede u sezoni Selta se nalazi na desetom mestu tabele, dok je Viljareal na problematičnom 17. mestu, sa samo jednim bodom iznad zone ispadanja.

U narednom kolu La Lige tim iz Galicije će se susresti sa Leganesom kod kuće, dok će „Žuta podmornica“ nakon meča protiv Spartaka u Ligi Evrope igrati protiv Ueske u gostima.

Ranije u subotu Valensija je ponovo remizirala – 1:1 sa Seviljom i na taj način sprečila Andalužane da, makar na nekoliko sati, izbiju na čelot tabele.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske La Lige.