Preokret Betisa u Barseloni, crna serija Katalonaca

Primera 16. dec 201818:01 > 18:16
Alex Caparros, Getty Images

Fudbaleri Betisa pobedili su u 16. kolu La Lige Espanjol na gostovanju rezultatom 3:1.

Andalužani su mogli do vođstva već u 17. minutu sa penala, ali je udarac Đovanija Lo Selsa sa bele tačke sjajno zaustavio golman Espanjola Dijego Lopez. Potom je na loptu natrčao Loren, ali se Lopez još jednom našao na pravom mestu i sačuvao mrežu.

Katalonci su kaznili promašaj Betisa u 24. minutu, kada je strelac za domaće bio Serhio Garsija.

Međutim, Espanjol je posle dobrog početka stao i na kraju vezao peti uzastopni poraz. Lo Selso u 43. minutu iskupio za promašeni jedanaesterac, pošto je zatresao mrežu domaćih najviše zahvaljujući Serhiju Kanalesu, koji je sjajno prošao od sredine terena i asistirao saigraču.

Betis je do preokreta došao u 85. minutu kada je sjajan pogodak sa 25 metara iz slobodnog udarca postigao Kristijan Teljo.

Na kraju su Andalužani slavli sa 3:1, pošto je u 90+1. minutu, posle prodora Lo Selsa, autogol postigao Oskar Duarte.

Betis je pre nekompletiranog kola peti na tabeli sa 25 bodova, dok je Espanjol 11. sa 21 bodom.