Slavlje na „Mestalji” u sudijskoj nadoknadi

Primera 23. dec 201814:22 > 14:28
Getty Images/Clive Brunskill

Golom Kristijana Pićinija u četvrtom minutu sudijske nadoknade, Valensija je savladala Uesku rezultatom 2:1 (1:0), u utakmici 17. kola Primere.

S obzirom na to da su popularni „Slepi miševi” upisali tek drugi trijumf kod kuće, dol Italijana izazvao je erupciju oduševljenja na „Mestalji”, koja je trajala još dugo, nakon poslednjeg zvižduka sudije Mancana.

Zanimljivo je i to da je Ueska bila bolji rival tokom većeg dela utakmice. Od momenta kad su stigli do izjednačenja u 72. minutu, zahvaljujući sigurno realizovanom penalu Kuća Ernandesa, imali su još nekoliko prilika da stignu do pobede. Najveća se ukazala u 89. minutu, kad je David Fereiro pogodio prečku. Prethodno je Kristijan Rivera promašio „zicer”, a ostao je utisak da je sudija Mancano mogao još jednom da dosudi najstrožu kaznu za Uesku.

Valensija je povela u 25. minutu golom Danija Pareha i sve do 72. je imala minimalnu prednost. Tad je usledilo izjednačenje, nakon opravdano dosuđenog penala zbog prekršaja Karlosa Solera nad Kuću Ernandesu, da bi na kraju brži od pištaljke bio Italijan Pićini (26), koji je postigao prvi gol ove sezone.