Atletiko "ugasio" Uesku u magli, prvenci dva defanzivca

Primera 19. jan. 201920:09 > 20:26
David Ramos, Getty Images

Fudbaleri Atletiko Madrida nadigrali su u 20. kolu La Lige na gostovanju Uesku rezultatom 3:0.

Ueska je u prvom poluvremenu imala nekoliko odličnih šansi, ali su Jorgandžije povele golom Lukasa Ernandeza u 31. minutu, što je bio prvi pogodak za francuskog defanzivca za ekipu trenera Dijega Simeonea na svom 107. meču u svim takmičenjima.

U 52. minutu je na 2:0 povisio desni bek Kolumbijac Santjago Arijas, koji je šutirao iskosa sa desne strane iz prve, a posle asistencije Antoana Grizmana. To je bio takođe njegov debitantski gol za Atletiko.

Konačnih 3:0, u meču koji se igrao po velikoj magli u Aragonu, u 71. minutu je postavio Koke, koji se najbolje snašao pošto je pre toga na centaršut Lukasa Ernandeza glavom u prečku tukao Antoan Grizman.

Na klupi Ueske je ostao srpski golman Aleksandar Jovanović, dok vezista Rajko Brežančić nije bio u protokolu.