Real nagovestio probleme, pa dao četiri gola Đironi

Primera 24. jan 201923:35 > 23:37
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

U prvom meču četvrtfinala španskog Kupa kralja fudbaleri madridskog Reala savladali su na stadionu „Santjago Bernabeu“ ekipu Đirone 4:2, iako su Katalonci došli u vođstvo na samom startu meča.

Gosti iz Kataonije došli su u vođstvo u sedmom minutu preko napadača iz Hondurasa Entonija Losana, ali je u 17. minutu Lukas nakon asistencije Odriosole izjednačio rezultat. Do kraja poluvremena „kraljevski klub“ je preokrenuo, pošto je Serhio Ramos „panenkom“ iz jedanaesterca savladao golmana gostiju. Prethodno je na ivici šesnaesterca oboren Vinisijus.

U drugom poluvremenu Đirona je došla do izjednačenja preko Granela u 66. minutu, ali je Real otklonio pitanje pobednika golovima ponovo Ramosa (glavom posle centaršuta Marsela) i Karima Benzeme nakon lepe asistencije Vinisijusa.

Hrvatski internacionalac Luka Modrić bio je starter u ekipi Reala, a u 63. minutu zamenio ga je Toni Kros.

Revanš susret igraće se na stadionu Munisipal de Montilivi u Đironi u četvrtak 31. januara.

U drugom meču dana u Kupu kralja Espanjol je na domaćem terenu remizirao 1:1 sa Betisom, a u vođstvo je došao u 27. minutu preko Iglesijasa. Ipak, nerešen rezultat ekipi iz Sevilje doneo je Sanabrija u 81. minutu.

Revanš meč u Andaluziji igra se u sredu 30. januara.

Real u poslednje vreme sve više potresa sukob na relacioji Isko – Santjago Solari, a kako prenose španski mediji, ofanzivac je rukovodstvu kluba dao ultimatum u vezi sa trenerom ekipe.