Kup Kralja: Sevilja promašila penal, a onda brodolom

Primera 30. jan 201923:34 > 23:47
Alex Caparros/Getty Images

Barselona je nadoknadila zaostatak od 2:0 iz prvog meča protiv Sevilje, pošto je u revanšu na Kamp Nou ubedljivo slavila 6:1.

Ernesto Valverde izveo je najjači sastav, sa sve Mesijem i Suarezom od samog starta. Očekivala se ofanziva od prvog sudijskog zvižduka. Rezultat toga usledio je u 13. minutu. Katalonci su dobili penal, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Kutinjo. Međutim, 14 minuta kasnije sledio se Kamp Nou. Dosuđen je penal za Sevilju, potpuno opravdano posle prekršaja Đerara Pikea. Odgovornost je preuzeo Ener Banega, ali je sjajno interveniso Jasper Silesen. To je bio veliki impuls za domaćina, a do poluvremena su postigli drugi gol u 31. minutu preko Rakitića, čime je anulirana prednost Sevilje u ukupnom skoru.

U 53. minutu Kutinjo je na asistenciju Suareza povisio na 3:0 i taj gol je doneo vođstvo u ukupnom rezultatu Barseloni, a samo minut kasnije Serđi Roberto koristi sjajnu asistenciju Lionela Mesija. Malo je neizvnost uneo Arana golom u 67. minutu, jer je Sevilji falio gol da u ukupnom rezultatu ipak napravi iznenađenje i izbaci Barselonu. Međutim, u finišu je „stara garda“ u vidu Suareza u 89. i Mesija u drugom minutu nadoknade otklonila sve dileme i donela ubedljiv trijumf od 6:1.

Betis je izborio plasman u polufinale, ali tek posle produžetka. Posle 90 minuta bilo je 1:1, kao i u Barseloni u prvom meču. Baptistao je u 33. minutu doveo goste u vođstvo, a produžetke je doneo Đovani Lo Selso u 76. minutu. U dodatnih pola sata, tačnije u prvih devet minuta prvog produžetka Betis je preko Leona u 95. i Mandija u 99. minutu rešio sve dileme i zabeležio pobedu 3:1 i na kraju obezbedio prolaz među četiri najbolja tima.