Kanales sa penala bacio Jorgandžije u ponor

Primera 3. feb 201918:03 > 18:07
Aitor Alcalde Getty Images Sport

Fudbaleri Betisa savladali su na svom terenu rezultatom 1:0 Atletiko Madrid, u okviru 22. kola španske La Lige.

Jedan od derbi mečeva 22. kola pripao je fudbalerima Betisa, koji su nakon velike borbe, savladali Atletiko Madrid, minimalnim rezultatom 1:0.

Prvo veliko uzbuđenje viđeno je na startu meča. Nakon kornera, defanzivac domaćina Zu Fedal uputio je udarac glavom na daljoj stativi, ali je Jan Oblak fenomenalnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Atletiko je u prvom poluvremenu bio bolji rival, ali nije uspeo terensku inicijativu da predoči u vodeći pogodak. Alvaro Morata je debitovao u dresu Jorgandžija na „Benito Viljamarinu“, ali se za 90 minuta nije našao ni u jednoj kolosalnoj šansi.

Ključni detalj vidjen je sredinom drugog poluvremena, kada je Felipe Luiz idigrao rukom u svom kaznenom prostoru, a arbitar Medije Himenez pokazao na belu tačku.

Siguran sa 11 metara bio je Serhio Kanales, koji je svojim šestim golom u sezoni doneo prednost zeleno-belima. Nekoliko minuta posle gola Betisa, Grizman je imao veliku šansu, ali je njegov udarac sa dvadesetak metara završio na stativi.

Aletiko je sada drugi na tabeli sa 44 boda, šest manje iza prvoplasirane Barselone.