Senzacija u Madridu – Đirona srušila Real!

Primera 17. feb 201913:45 > 14:17
Denis Doyle, Getty Images Sport

Fudbaleri Đirone napravili su veliko iznenađenje u 24. kolu La Lige, pošto su u gostima posle preokreta pobedili madridski Real rezultatom 2:1.

Izabranici trenera Santjaga Solarija su napravili korak unazad u borbi za titulu šampiona Španije, pošto ih je u Madridu iznenadila Đirona, koja je bila u seriji od šest uzastopnih poraza i 13 mečeva zaredom bez pobede u svim takmičenjima.

Real je na „Santjago Bernabeu“ poveo golom Kazemira u 25. minutu, ali je u drugih 45 minuta usledio preokret, pa je Đirona izjednačila preko Kristijana Stuanija u 65. sa penala, a zatim i došla u vođstvo golom Portua deset minuta kasnije.

Madriđani su dobro počeli utakmicu protiv Katalonaca, pošto je sjajnu šansu imao Vaskez u 17. minutu. Odličan je na golu Đirone bio golman Bono, ali nešto kasnije nije uspeo da spreči udarac glavom Kazemira, kojem je centrirao Toni Kros.

Do kraja poluvremena Đirona nije imala izgledniju priliku, dok je na drugoj strani Karim Benzema propustio šansu da duplira prednost Reala.

U drugom delu igre trener Đirone Eusebio Sakristan je na teren uveo Aleša Garsiju i Antonija Lozana, što je se ispostavilo kao ključan potez.

Đirona je preko Kristijana Stuanija sa penala došla do izjednačenja, pošto je prethodno rukom u šesnaestercu Reala igrao kapiten Madriđana Serhio Ramos.

Đirona je u drugih 45 minuta dva puta pogađala stativu, ali je do gola za pobedu na kraju došla preko Portua u 75. minutu. Golman Reala Tibo Kurtoa je prethodno odbranio udarac Lozana, ali je Portu pritrčao pored uspavanog Marsela i postigao pogodak.

Real je do kraja pokušao da izjednači, a u petom minutu sudijske nadoknade heroj je mogao da postane i golman Kurtoa, ali je njegov udarac glavom završio pored stative Đirone.

U 90. minutu je kapiten Reala Serhio Ramos zbog opasne igre dobio drugi žuti karton, pa je domaćin ostao sa desetoricom, dok iskusnog defanzivca neće biti na terenu i u sledećem kolu protiv Levantea, ali će moći da igra u ligaškom El Klasiku protiv Barselone.

Real je ostao na 45 bodova na trećem mestu na tabeli La Lige, dva manje od Atletika i devet manje od prvoplasirane Barselone.

Đirona pre nekompletiranog kola ima 27 bodova na 15. poziciji.