Đirona opet slavila u Madridu, Stuani srušio Rajo

Primera 1. mar 201922:49 > 23:03
David Ramos, Getty Images Sport

Fudbaleri Đirone savladali su u gostima Rajo Valjekano rezultatom 2:0 u prvom meču 26. kola La lige, te su tako nastavili sa dobrim igrama posle trijumfa nad Realom u Madridu pre dva kola (2:1) i remija sa Sosijedadom u prošlom (0:0).

Centralna figura meča bio je napadač gostiju Kristijan Stuani, koji je postigao dva gola, a posle prekršaja nad njim isključen je defanzivac Raja Abdulaje Ba.

Urugvajac Kristijan Stuani je u 30. minutu došao do svog prvog gola na „Valjekasu“, kada je bio najsnalažljiviji posle kornera i velike gužve u šesnaestercu domaćina.

Đirona je u prvom poluvremenu bila dominantan rival, dva puta je pogađala okvir gola Raja, ali je protivnika dotukla u drugom delu igre.

Prvo je Abdulaje Ba u 60. minutu dobio direktan crveni karton pošto je kao poslednji igrač odbrane povukao Stuanija sa leđa, dok je golgeter Đirone u  85. minutu postigao gol glavom za 2:0.

Stuani je došao do 15. gola u La Ligi i treći je na listi strelaca u šampionatu iza dvojca Barselone Mesija (25) i Suareza (16).