Espanjol brzinski do pobede nad Valjadolidom

Primera 2. mar 201915:01 > 15:01
Alex Caparros Getty Images Sport

Fudbaleri Espanjola savladali su na svom terenu Valjadolid sa 3:1 u meču 26. kola Primere. Duel na stadionu RCDE obeležio je gol Iglesijasa u 18. sekundi, što je najbrži pogodak ove sezone u La Ligi.

Ujedno, Iglesijas je postigao najbrži gol od 2016. godine. Inače, prvi gol u Primeri postignut je u osmoj sekundi kada je Ljorente doneo vođstvo Valjadolidu 2008. godine, upravo protiv Espanjola.

Odmah posle tog gola Espanjol je imao šansu da udvostruči prednost, ali Darder nije iskoristio asistenciju Oskara Melenda.

Nije dugo trebalo gostima da izjednače, pošto je u 17. minutu precizan bio Alkaraz. Imao je Valjadolid priliku i da povede, pošto je u sudijskoj nadoknadi prvog dela utakmice, Gvardijola šutirao sa bele tačke. Ipak, siguran na golu bio je Dijego Lopes.

Bio je to prelomni momenat meča, jer u nastavku Valjadolid nije postojao, dok je Espanjol postigao još dva gola. Prvo je štoper Mario Ermoso dobro odreagovao na centaršut Osalesa i to u momentima kada je zbog povrede Iglesiasa Espanjol igrao sa igračem manje.

Pobedu domaćih potvrdio je tek drugi kineski igrač u La Ligi Vu Lei, koji je postigao prvi gol van Kine. Igrao se 65. minut utakmice.

Deportivo Alaves je nastavio seriju fantastičnih utakmica i kao gost savladao Viljareal sa 2:1.

U prvom delu utakmice nije bilo golova i oba tima su taktički odlično odigrali te su i jedni i drugi čekali grešku rivala. Početkom drugog dela igre, gosti su došli do prednosti preko Giljerma Maripana, da bi u 61. minutu Santi Kazorla bio precizan sa bele tačke i tako doneo poravnanje.

Trijumf Alavesa koji je sa nova tri boda zauzeo poziciju na tabeli koja vodi direktno u Ligu šampiona, doneo je japanski reprezentativac Takaši Inui u 77. minutu.