Triler i remi u Ueski, preokret Eibara

Primera 3. apr. 201922:34 > 22:35
Getty Images/Alex Caparros

Fudbaleri Ueske i Selte igrali su nerešeno 3:3 posle niza preokreta u derbiju začelja odigranom u okviru 30. kola La Lige.

Vođstvo gostima doneo je Brais Mendes u 14. minut, a na 2:0 povisio je Jago Aspas više od 40 minuta kasnije. Ueska je zatim za samo deset minuta preokrenula rezultat.

Prvo je zaostatak smanjio Enrik Galjego, a igrao se 63. minut. Na 2:2 izjednačio je Ezekijel Avila osam minuta kasnije, a već u 73. minutu domaći tim je vodio golom Horhea Pulida. Na razočaranje navijača Ueske, gosti su uspeli da izbore remi pogotkom Rijada Budebuza u pred poslednjih deset minuta. Alžircu je asistirao Aspas, koji je istu ulogu imao i u golu Mendesa.

Takav rasplet ostavio je oba tima u opasnoj zoni – Selta na 18. poziciji ima 29 bodova, dok je Ueska na začelju sa 23.

Znatno manje uzbuđenja viđeno je u Eibaru, gde je domaći tim posle preokreta savladao Rajo Valjekano 2:1. Gosti su poveli preko Hosea Anhela Poca u finišu prvog poluvremena, a Eibar je do tri boda došao golovima Ćarlesa i Pedra Leona u 64. i 73. minutu.

Eibar na desetom mestu sada ima 39 bodova, dok je Rajo na pretposlednjoj poziciji sa 24.