Nemilosrdna Sevilja: Pet komada za 30 minuta!

Primera 25. apr. 201921:39 > 22:23
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Fudbaleri Sevilje pobedili su Rajo Valjekano na svom terenu u 34. kolu španske La Lige ubedljivim rezultatom 5:0.

Andalužani su sve pogotke postigli u drugom poluvremenu u periodu od 30 minuta.

Goleadu je započeo Kvinsi Promes u 55, kad je iz popravnog pokušaja savladao Garsiju.

Samo dva minuta kasnije, Munir el Hadadi je iskoristio centaršut Pabla Sarabije i sa druge stative zakucao loptu u mrežu, da bi isti igrač u 62. krunisao sjajnu kontru gostiju i odbijenu loptu, posle odbrane Garsije, sproveo u gol.

Do kraja su strelci bili Visan ben Jeder, koji je u 69. minutu do duge lopte Hadadija stigao pre čuvara mreže gostiju u pogodio praznu mrežu, i Hil u 86, ponovo na asistenciju Sarabije.

Sevilja sad ima 55 bodova i zauzima peto mesto na tabeli. Rajo je poslednji sa 28.

Viljareal je napravio ogroman korak ka opstanku u ligi, pošto je kao gost bio bolji od Real Sosijedada minimalnim rezultatom. Za treću vezanu pobedu Žute podmornice bio je zaslužan Đerar Moreno, koji je u 85. minutu na asistenciju Santija Kazorle došao do šestog gola u sezoni.

Nakon ovog trijumfa Viljareal je napredovao na 14 poziciju sa 39 bodova, dok je Sosijedad sa 41 poenom na 11. mestu.