Levante ubedljivom pobedom "zakopao" Rajo

Primera 4. maj. 201915:08 > 15:10
Printscreen

Fudbaleri Levantea pobedili su na domaćem terenu u Valensiji Rajo Valjekano rezultatom 4:1 i na taj način praktično ostavili rivala bez šansi za opstanak u La Ligi.

Levante je do vođstva došao u 14. minutu preko Hosea Kampanje, a veliku šansu da dupliraju prednost domaći su propustili u 30. minutu – Hose Morales je promašio jedanaesterac.

Golman Alberto Garsija odbranio je na taj način tri pod poslednja četiri penala koja je branio.

Ipak, u 43. minutu Veso je na Kampanjinu asistenciju ipak povećao prednost i 2:0 je bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

Garsija je smanjiio na 2:1 u 71. minutu, ali je do kraja susreta Levante golovima Jasona i reprezentativca Severne Makedoniea Enesa Bardija došao do ubedljive pobede.

U sastavu pobedničke ekipe bio je i Nikola Vukčević, internacionalac iz Crne Gore – on je bio zamenjen u 66. minutu.

Levante je sada 15. sa 40 bodova i praktično je obezbedio opstanak u La Ligi. Rajo je skoro pa izgubio šanse da se i naredne sezone takmiči u eliti – imaju samo 31 bod dva kola pre kraja – šest manje od Đirone, koja je prva iznad crte.

U petak je na startu 36. kola Sevilja napravila novi veliki kiks u borbi Ligu Šampiona – Leganes ih je savladao sa čak 3:0.