Deportivo na korak od povratka u La Ligu

Primera 20. jun 201923:36 > 23:37
David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Deportivo la Korunje pobedili su Majorku rezultatom 2:0 u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u La Ligu.

Pred oko 30.000 gledalaca na „Rijazoru“, Deportivo je napravio veliki korak ka ekspresnom povratku u elitno takmičenje.

Domaći tim je poveo u 37. minutu fantastičnim golom Federika Kartabije iz slobodnog udarca, a konačan rezultat postavio je Kike u 79. posle sporne situacije. Štoper gostiju je izbacio loptu sa gol linije, ali pošto u Segundi još nema VAR tehnologije, sudija nije imao drugu opciju već da prizna pogodak.

Gosti su, inače, još od 41. minuta bili izuzetno oslabljeni, pošto je Mark Pedrasa dobio direktan crveni karton posle oštrog starta nad Aleksom Bergatinjosom. Igrač Deportiva je na nosilima iznet sa terena i odmah prebačen u bolnicu na detaljne preglede, posle kojih će biti poznato njegovo stanje.

Drugi meč plej-ofa za plasman u La Ligu igra se u nedelju na Majorki od 21 čas, uz direktan prenos na Sport Klubu.