Barsa sa dva gola Pereza bolja od Kobea

Primera 27. jul 201912:58 > 13:03
Atsushi Tomura, Getty Images Sport

Barselona je u predsezonskom duelu igranom u Japanu savladala Visel Kobe sa 2:0.

Prvi put u karijeri, legendarni Andres Inijesta igrao je protiv kluba u kome je stekao slavu, a u startnoj postavi japanskog tima bio je još jedan nekadašnji igrač Barse David Vilja.

Sa njima na terenu, Kobe je u prvom poluvremenu nekoliko puta opasno pripretio Kataloncima, ali bez rezultata.

U nastavku su treneri promenili gotovo sve igrače na terenu, a junak meča bio je Barsin rezervista Karles Perez.

Mladi napadač, koji je stigao iz „B“ tima Barselone, prvi gol je postigao u 59. minutu nakon duplog pasa sa Malkomom.

Isti igrač je postavio konačan rezultat četiri minuta pre kraja, kada je primio loptu na ivici šesnaesterca i sjajnim udarcem savladao golmana.

Barsa za nedelju dana igra sa Arsenalom, a potom će se sastati u sa italijanskim Napolijem.