Selta 'ukrala' bodove Sevilji za prekid sjajnog starta

Primera 30. avg 201922:21 > 22:25
Aitor Alcalde/Getty Images

Prvu utakmicu trećg kola La lige odigrali su na „Ramon Sanćes Pishuanu Sevilja i Selta, a duel je završen remijem 1:1.

Sevilja je u potpunosti dominirala susretom, ali je domaćin do gola došao tek u u 81. minutu golom Franka Vaskesa i tada se činilo da će „crveno-beli doći do bodova na svom terenu. Ever Banega je odlično centrirao iz slobodnog udarca a Vaskes je bio najviši u skoku i postigao lep pogodak za vođstvo.

Samo tri minuta kasnije gosti iz Viga su izjednačili preko Denisa Suaresa i postavili konačan rezultat. Bila je to odlična akcija kroz sredinu odbrane Sevilje, a 25-godišnji vezista dobro se snašao na malom prostoru i po zemlji pogodio mrežu.

Bio je to prvi put u novoj sezoni da ekipa Đulena Lopetegija ‚isupsti‘ bodove, pošto je u prva dva kola bila bolja od Granade i Espanjola. Selta sada ima četiri boda pošto je pobedila Valensiju i izgubila od Reala.

U narednom kolu Sevilja će gostovati Alavesu, dok će Selta u Galiciji dočekati Granadu.

U remiju Reala sa Valjadolidom u prethodnom kolu povredu je doživeo Kolumbijac Hames Rodriges.