Dva gola Bejla i magija Jovića u novom remiju Reala

Primera 1. sep 201922:25 > 22:26
David Ramos, Getty Images Sport

Real Madrid je zabeležio i drugi uzastopni remi u La Ligi, nakon Valjadolida, Kraljevski klub igrao je nerešeno sa Viljarealom u gostima (2:2)

Zidan je na teren izveo ofanzivnu postavu, sa Jovićem i Benzemom u špicu, ali je domaći tim prvi stigao do prednosti.

Serhio Ramos je napravio veliku greški i izgubio loptu u odbrani, a upravo je igrač koji mu je oduzeo loptu, Đerar Moreno uspeo da zatrese mrežu Kurtoe.

U bukvalno poslednjim trenucima prvog poluvremena, Madriđani su stigli do izjednačenja nakon prelepe akcije.

Luka Jović je petom proturio loptu kroz noge igraču Viljareala i uposlio Karvahala, a ovaj je nesebično dodao do Gereta Bejla, strelca izjednačujućeg pogotka

Realu je u 60. minutu poništen gol, VAR je pokazao da je Benzema bio u ofsajdu u trenutku kada je primio loptu.

Domaći tim je iz praktično druge prilike na meču postigao i drugi gol. Havi Ontiveros, ovogodišnje pojačanje tima iz Malage, „zavrnuo“ je loptu u peterac gde je bio Moi Gomez, koji je zatresao mrežu Reala.

Ipak, Madriđani su uspeli da izbegnu poraz, četiri minuta pre kraja Luka Modrić koji je ušao u igru umesto Jovića oduzeo je loptu na sredini terena i dodao Bejlu, a Velšanin je u svom maniru izgradio sebi poziciju i preciznim udarcem po zemlji doneo Realu bod na neugodnom gostovanju.

Bejl nije završio meč, jer je u nadoknadi dobio dva žuta kartona i zaradio isključenje.

Podsetimo, Atletiko je otišao korak dalje i nakon velikog preokreta savladao Eibar 3:2, pa je jedini tim sa maksimalnim učinkom u prva tri kola.