"Nije kome je namenjeno, nego kome je suđeno"

Primera 7. nov 201913:09 > 13:18
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Fudbalska javnost sinoć je imala priliku da vidi rapsodiju Real Madrida u pobedi nad Galatasarejem (6:0), ali i još nešto, rađanje nove fudbalske zvezde.

Jedan igrač je stigao letos  u Madrid kao velika zvezda od koje se mnogo očekuje, drugi je stigao kao tinejdžer sa potencijalom.

I tako dok se belgijski superstar još dokazuje i traži svoje mesto u ekipi perspektivni klinac se sam nametnuo.

Naravno reč je o fudbalerima Real Madrida Edenu Azaru i Rodrigu Goesu. Belgijanac je proteklog prelaznog roka doveden iz Čelzija u „kraljevski klub“ posle višemesečne sage kao zvezda prelaznog roka. Prvi utisak je da se još nalazi u fazi prilagođavanja na novu sredinu, a da li će uspeti da se prilagodi ostaje da vidimo. Napadač je ove sezone ukupno odigrao 10 mečeva u svim takmičenjima na kojima je postigao tek jedan gol i zabeležio tri asistencije, što je prilično slaba statistika za igrača koji je plaćen 100 miliona evra i od koga se očekuje da bude jedan od ključnih.

S druge strane njegov mlađi saigrač ume da iskoristi svaki minut na terenu. Brazilac je odigrao šest utakmica što u Primeri, što u Ligi šampiona, na kojima je uspeo da postigne pet golova i zabeleži jednu asistenciju. Uz to odigrao je dva meča za mladi tim Reala i  postigao jedan gol.

Denis Doyle/Getty Images

Ipak već posle prvih sedam minuta utakmice protiv Galatasaraja, za vreme kojih je uspeo da postigne dva gola, jasno je da ga Zidan više neće vraćati u mladi tim. Posle drugog pogotka 18-godišnji Rodrigo je doživeo ono o čemu svaki dečak kada počinje da šutira loptu sanja, a to je da mu prepun stadion skandira. I to nije reč o bilo kom stadionu, već onom najprestižnijem na svetu „Santijago Bernabeu“. On je umeo da im se oduži i u nastavku meča postigne još jedan gol za svoj prvi het-trik i asistira Benzemi.

Rodrigova prirodna pozicija na terenu je baš i Azarova, levo krilo, za sada se stiče  utisak da se prvi u Realu odlično snašao na istoj, a drugi se još traži…samo  prvobitni plan je bio da bude obrnuto…znate već onu narodnu nije kome je namenjeno nego kome je suđeno…