Sosijedad do boda i kratkoročnog čela tabele

Primera 08. nov. 201923:57 > 23:59
David Ramos, Getty Images

Fudbaleri Real Sosijedada remizirali su 1:1 sa Leganesom na svom stadionu u San Sebastijanu u prvom meču 13. kola španske La Lige i na taj način izbili na čelo tabele na startu kola.

Prvi gol na meču viđen je u 63. minutu kada je Mikel Merino pogodio posle asistencije belgijskog veziste Adnana Januzaja.

U 78. minutu konačnih 1:1 postavio je Marokanac Jusef El-Nesiri, kojem je asistirao iskusni Roke Mesa.

U sedmom minutu nadoknade vremena Rodriges je dobio drugi žuti karton, pa je Leganes susret završio sad desetoricom na terenu.

Plavo-beli sa Anoete sada imaju jedan bod više od Reala i Barselone, ali i dve utakmice više od oba ta tima. Leganes je poslednjeplasirani tim tabele sa samo šest bodova.

U narednom kolu Sosijedad gostuje Realu u prestonici, dok će Leganes imati težak zadatak na domaćem terenu protiv Barselone.

Srpski napadač Luka Jović nije u konkurenciji za sastav Real Madrida za subotnji meč 13. kola La Lige protiv Eibara.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske Primere.