Gol i asistencija Banege za pobedu Sevilje

Primera 21. dec 201915:17 > 15:18
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Sevilje savladali su Majorku sa 2:0 u prvom subotnjem meču 18. kola La Lige.

Andalužani su poveli golom Dijega Karlosa u 30. minutu – posle kornera Banege on je bio najviši u skoku i iskoristio je loše istrčavanje golmana Reine.

U 63. minutu Đoan Đordan iznudio je penal, faulirao ga je Baba Mohamed, a Banega je sigurno realizovao penal za konačni rezultat.

Prethodno je krajem prvog poluvremena domaćima poništen potencijalno izjednačujući gol posle konsultacije sa VAR tehnologijom, a Budimir je promašio izglednu šansu.

Sevilja je treća na tabeli sa 34 boda, a Majorka je mesto iznad zone ispadanja sa 15 bodova. U sledećem kolu Andalužani dočekuju Atletik Bilbao, dok tim sa Baleara gostuje Granadi.