Real 'slomio' Hetafe, Modrićeva tačka na trijumf

Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri madridskog Reala savladali su Hetafe rezultatom 3:0 u okviru 19. kola La Lige.

‚Kraljevski klub‘ je do trijumfa pred oko 15.000 navijača došao golovima Rafaela Varana i Luke Modrića, kao i autogolom Davida Sorije.

Povezano

Upravo Sorija je doveo Madriđane u vođstvo u 34. minutu, pošto je posle prekida Varan potkačio loptu glavom, ona je zakačila golmana Hetafea i završila u njegovoj mreži. Domaći tim je, inače, više kontrolisao dešavanja na terenu u prvom poluvremenu, ali ga je Real sasekao početkom drugog poluvremena drugim golom.

Varan je duplirao prednost gostiju u 53. minutu udarcem glavom posle kornera, a konačan rezultat je postavio Modrić u šestom minutu nadoknade posle kontranapada. Na golu Madriđana je briljirao Tibo Kurtoa, koji je imao nekoliko sjajnih odbrana i zaslužio je titulu najboljeg igrača utakmice.

U dresu Hetafea odličnu utakmicu odigrao je Nemanja Maksimović, koji je proveo 90 minuta na terenu, dok je na drugoj strani Luka Jović dobio priliku od 81. minutu umesto Karima Benzeme.

Real je posle 11. trijumfa preuzeo čelnu poziciju na tabeli sa 40 bodova, jednim više od Barselone, koja ima meč manje. Hetafe je na ostao na 30 bodova na sedmom mestu.