Furiozno drugo poluvreme Sosijedada za šesto mesto

Primera 26. jan 202020:31 > 20:34
David Ramos/Getty Images

U pretposlednjem meču 21. kola španske La lige Real Sosijedad je u San Sebastijanu savladao Majorku rezultatom 3:0 (0:0) odličnom igrom u drugom poluvremenu.

U prvom poluvremenu nije bilo velikih uzbuđenja, a u drugom su plavo-beli zaigrali veoma dobro i već u 46. minutu poveli preko Isaka, koji je pogodio posle brze akcije i povratne lopte Portua.

Prednost je duplirana u 58. minutu kada se nakon jednog šuta lopta odbila od Gamesa i prevarila golmana Reinu.

Konačnih 3:0 postavljeno je u 82. minutu, a Portu je natrčao na odbijenu loptu u šesnaestrcu gostiju i nije mu bilo teško da postigne šesti gol u sezoni.

Posle pobede Sosijedad je na šestom mestu tabele sa 34 boda, dok je Majorka prva iznad zone ispadanja sa 18. U narednom kolu Baskijci će gostovati Leganesu, dok će Majorka igrati kod kuće protiv Valjadolida.

Ranije u nedelju Hetafe je slavio u finišu meča protiv Betisa, a Leganes je izdržao u prestonici i remizirao sa Atletikom bez golova.

U subotu je veliki kiks imala ekipa Barselone, od koje je na Mestalji bila Valensija.