KK: Soldado skinuo krunu "svojim" Slepim miševima

Primera 4. feb 202023:42 > 23:54
Aitor Alcalde/Getty Images

Odigran je prvi meč četvrtfinala Kupa kralja. Granada je kod kuće savladala branioca trofeja Valensiju 2:1, a briljirao je bivši napadač Slepih miševa Roberto Soldado.

Nekadašnji igrač Reala, Osasune, Hetafea, Totenhema, Viljareala i Fenerbahčea koji je najbolje sezone odigrao u Valensiji, novi je junak Granade. Napadač koji je napunio 34 godine ove sezone odigrao je 23 utakmice i postigao svega četiri gola do ovog meča, zatresao je mrežu bivšeg kluba već u trećem minutu. Izjednačenje Slepim miševima doneo je Rodrigo u 40. minutu na asistenciju Kokelana.

To je bio rezultat prvog poluvremena, a u drugom nije bilo toliko efikasno. Gosti su imali veći posed, ali Granada je bila konkretnija. Ipak, nazirali su se produžeci, a onda u četvrtom minutu penal za domaćina. Odgovornost je uzeo Soldado, koji je postigao drugi gol za veliko slavlje i prodor u polufinale najmasovnijeg takmičenja na Pirinejima. To im je prvi plasman među četiri najbolje ekipe još od sezone 1968/69.