Barsa preživela Hetafe: Pritisak na Realu

Primera 15. feb. 202017:56 > 17:57
Maja Hitij/Getty Images

Fudbaleri Barselone pobedili su Hetafe kod kuće, u 24. kolu La Lige, rezultatom 2:1.

Barselona se trećim trijumfom zaredom izjednačila po broju bodova sa vodećim Realom, ali ima i meč više u odnosu na Kraljevski klub.

Šampion Španije je tokom celog meča imao dominaciju u posedu i kontrolisao dešavanja, a do tri boda stigao je pogocima u prvom poluvremenu.

Gosti iz Madrida, koji su hit prvenstva, pružili su sasvim pristojan otpor favorizovanom protivniku, međutim, uspeli su samo da dođu do počasnog pogotka u drugom delu.

Iako je ekipa Kikea Setijena od starta bila konkretniji rival, Hetafe je prvi zatresao mrežu. Učinio je tu Alan Najom u 24. minutu, ali gol je poništen na signalizaciju VAR zbog prekršaja.

Ta situacija kao da je trgla Katalonce, pa su vrlo brzo pojačali ritam i ozbiljnije krenuli ka golu protivnika.

Takva igra donela im je pogotke u 33. i 39. minutu.

Najpre je Antoan Grizman krunisao sjajnu asistenciju Lionela Mesija i „bocnuo“ loptu preko Davida Sorije, da bi potom Serhi Roberto povratan pas Žuniora Firpa poslao u levi ugao.

Slična dešavanja viđena su i u drugih 45 minuta. Domaći su držali loptu i tako sprečavali rivala da zapreti, ali je Hetafe uspeo da iskoristi jedinu pravu šansu u nastavku.

U 66. minutu je Haime Mata centrirao na 15 metara, a rezervista Anhel odličnim volej udarcem savladao nepomičnog Mark Andrea ter Štegena i postavio konačan rezultat.

Iskusni napadač postigao je osmi pogodak kao rezerva, čime je još jednom potvrdio epitet najboljeg „džokera“ lige.

Barsa ostaje na drugoj poziciji, a Hetefe na trećoj. Katalonci u sledećem kolu čekaju Eibar, dok će tim Hosea Bordalasa ugostiti Sevilju.