Primera: Madriđani uspešni

Samo pet minuta je bilo dovoljno fudbalerima Real Madrida da se vrate u igru u meču sa Majorkom pošto su bili u zaostatku od jednog gola. Real je slavio sa 5:2. Majorka je na poluvremenu imala prednost od 2:1, ali su “los blankosi” za samo pet minuta, od 52. do 57. izrežirali potpuni preokret i trijumf svom timu. Egal je doneo Kristijano Ronaldo, Luka Modrić potpuni preokret, Iguain, strelac prvog gola pogodio je za 4:2, a Benzema samo dokrajčio slabašne rivale.

Majorka, koja se bori za opstanak i pre ovog meča bila poražena na šest od sedam poslednjih utakmica sa Realom, prva je stigla do prednosti. U šestom minutu je Nue doveo svoj tim do vođstva. Ipak, radost nije dugo trajala, jer je Iguain deset minuta kasnije vratio duel na početak (1:1). Međutim, ni tu nije bio kraj mukama izabranika Žozea Murinja, ubrzo su ponovo bili u zaostatku od jednog gola, kada je Alfaro u 21. minutu matirao Lopeza za 2:1.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata. Imao je Kristijano Ronaldo nekoliko šansi da ponovo duel vrati na početak, ali je odbrana gostiju u svakom slučaju dobro reagovala.

Po povratku sa predaha igrači Reala su izašli na teren čvrsto rešeni da ne dozvole sebi još jedan kiks, ali i brukanje protiv ekipe koja se bori za opstanak u Primeri. Nisu navijači dugo čekali, kada je u 52. minutu Ronaldo otvorio spektakularnu seriju golova.

Portugalac glavom donosi poravnanje posle asistencije Mesuta Ezila. I u narednom napadu, koji je usledio dva minuta kasnije, podigli su Madriđani navijače na noge. Koentrao je uspeo nekako da se izbori za loptu u duelu sa protivničkim igračima, istrajnost se isplatila, uposlio je Luku Modrića koji je postigao pravu golčinu sa 25 metara i doneo preokret svom timu za 3:2, ali i glavobolju Siniši Mihajloviću pred duel Hrvatske i Srbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 22.marta.

Samo tri minuta kasnije Iguain drugim pogotkom u meču povećeva prednost Reala na 4:2. Ponovo je Gonzalo bio u centru pažnje, u 91. minutu, ali je ovog puta bio u ulozi asistenta, kada je usposlio Benzemu, koji ne greši i postavlja konačan rezultat, Real Madrid – Majorka 5:2.