Mesi i Suares dobro sarađivali, Aspas "ukrao" bod

Primera 27. jun 202018:56 > 19:09
Octavio Passos/Getty Images

U drugoj utakmici subotnjeg programa 32.kola španske La Lige fudbaleri Barselone remizirali su 2:2 na gostovanju protiv Selte u Vigu, iako su imali prednost dva puta. Posle tog meča Barsa je i dalje prva na tabeli, ali će Real protiv Espanjola imati odličnu priliku da izbije na čelo tabele.

Barselona i te kako ima za čim da žali, budući da je dva puta vodila. U 20. minutu Lionel Mesi je lukavo izveo slobodan udarac iz kojeg su svi očekivali da će šutirati direktno na gol, a on je centirao Luisu Suaresu, kojem nije bilo teško da glavom prosledi loptu u mrežu.

Ipak, u 50. minutu ruski napadač Fjodor Smolov uspeo je da izjednači posle odlične kontre i asistencije Jokuslua.

Delovalo je da će Katalonci doći do sva tri boda kada je kombinacija Mesi – Suares proradila i u 67. minutu. Posle pasa Argentinca, Urugvajac se majstorski snašao i veoma precizno šutirao za novo vođstvo gostiju.

Međutim, planove favorita propustio je Jago Aspas, koji je pametno prozreo da golman barselone Andre Ter Štegen nije dobro postavio živi zid, pa je veoma preciznim udarcem pored fudbalera Barselone pogodio sam ugao gola gostiju za izjednačenje 2:2.

U samom finišu mogla je Selta lako i do sva tri boda, ali je kolosalnu priliku propustio rezervista Nolito šutirajući pravo u Ter Štegena.

Posle Remija Barselona je na prvom mestu tabele sa 69 bodova, jednim više od Reala, koji će u nedelju protiv Espanjola imati priliku da pobedom izbije na prvo mesto. U narednom kolu rival plavo-crvenih biće Ateltiko Madrid, koji dolazi na “Kamp Nou”.

Selti je ovaj bod bio prilično bitan u borbi za opstanak, a sada su u prilično dobroj poziciji sa osam bodova više u odnosu na Majorku, koja je prva “ispod crte”. Sledeći rival biće im upravo tim sa Balearskih ostrva.