Evrogolovi i drama: Osasuna do pobede u 90+6. minutu!

Primera 27. jun 202021:38 > 21:48
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

U trećem meču subotnjeg programa 32. kola Primere fudbaleri Osasune pobedili su na domaćem terenu Leganes rezultatom 2:1, a pobednički pogodak viđen je u dramatičnoj završnici.

Domaćin je u Pamploni poveo prelepim pogotkom Enrika Galjega u devetom minutu. Na Meridin centaršut iskusni napadač je reagovao fantastičnim makazicama za vođstvo Osassune 1:0.

U 50. minutu Havijer Aviles je izjednačio “bombom” sa dvadesetak metara, a prethodno je ušao u igru samo četiri minuta ranije.

Ipak, tri boda domaćinu doneo je Enrik svojim drugim pogodkom u šestom minutu sudijske nadoknade. Peres je izveo korner, a Enrik je skočio i veoma precizno šutirao glavom savladavši Pićua Kueljara na opštu radost domaćeg tima.

Srpski internacionalac Darko Brašanac igrao je za pobedničku ekipu do 63. minuta, kada je zamenjen, a dobio je i žuti karton.

Posle pobede Osasuna se nalazi na 11. poziciji sa 41 bodom, a Leganes je trenutno pretposlednji sa 25 bodova. Naredni protivnik Osasuni će biti Eibar u Baskiji, dok će Leganes u sledećem kolu čekati Sevilju.

Ranije u subotu Bilbao je pobedom protiv Majorke “gurnuo” ostrvljane u tešku situaciju, a Barselona je protiv Selte napravila kiks u borbi za trofej remiziravši 2:2, a u “ludoj” završnici je umalo ostala i bez boda.