Atletiko uzeo bod Barsi i učinio veliku uslugu Realu!

Primera 30. jun 202020:56 > 23:58
David Ramos, Getty Images Sport

Fudbaleri Barselone i Atletiko Madrida odigrali su 2:2 na Kamp Nou u derbiju 33. kola La Lige. Ovaj rezultat najviše ide na ruku Real Madridu, koji bi pobedom u četvrtak protiv Hetafea pobegao četiri boda Kataloncima pet kola pre kraja prvenstva.

Katalonci su u protekla četiri kola osvojili šest bodova i kako sada stvari stoje teško je verovati da će Kraljevski klub propustili šansu koja mu je ukazala.

Jorgandžije na pobedu na Kamp Nou čekaju još od februara 2006, ali i ovaj bod posle četiri uzastopna trijumfa svakako može da zadovoljni navijače tima iz prestonice. Atletiko je na poziciji broj tri sa 59 bodova, dva više od Sevilje.

Utakmica u prestonici Katalonije tek na momente bila je kvalitetna iako su postignuta četiri gola. Barselona je dva puta vodila, međutim, domaći nisu uspeli da dođu do tri, možda i ključna, boda u borbi za titulu.

Sudija Ernandez je čak tri puta pokazao na belu tačku, a i četvrti pogodak postignut je posle prekida.

Domaći su poveli u 11. minutu autoglom Dijega Koste, koga je lopta udarila nakon kornera Lea Mesija i završila iza leđa Jana Oblaka. Atletiko je vrlo brzo izjednačio, već u 19. minutu.

Janik Kasarko je odlično prošao po levoj strani, prevario je Pikea, a posle kontakta sa Arturom Vidalom arbitar je pokazao na belu tačku. Kosta je želeo da se iskupi, ali je Mark Andre Ter Štegen odbranio. Ipak, sudija je odlučio da Jorgandžijama da još jednu šansu jer se nemački golman kretao.

Odgovornost je preuzeo Saul i pogodio za 1:1.

Barselona je u 50. minutu ponovo povela. Felipe je faulirao Semeda, a Mesi ‘panenkom’ prevario Oblaka.

Konačan rezultat postavljen je u 62. minutu. Ponovo je Karasko izigrao odbranu Barse i iznudio jedanaesterac. Saul je šutirao, Ter Štegen zakačio loptu, ali nedovoljno da zaustavi jak udarac.

Tok meča

Sastavi

Oprezno su počela oba tima, a prvo uzbuđenje viđeno je u 7. minutu ispred gola domaćina. Kasarko je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, lopta na putu ka golu nikoga nije zakačila, ali je završila malo pored gola Ter Štegena.

Barselona je u prvih deset minuta imala dva udarca u okvir gola.

Barselona vodi od 11. minuta. Strelac je Dijego Kosta. Autogol. Posle kornera koji je izveo Mesi, lopta je nesrećno zakačila napadača Atletika i prevarila Oblaka.

Penal za goste u 15. minutu. Karasko je sjajno prošao, lako je iz igre izbacio Pikea, a potom ga je Vidal odobrio u kaznenom prostoru.

Sudija je odlučio da ponovi najstrožu kaznu zbog kretanja Ter Štegena. Necam je dobio žuti karton. Potom i Pike zbog prigovora.

Saul ovoga puta preuzima odgovornost i donosi izjednačenje Jorgandžijama – 1:1.

Mesi je u 22. minutu sjajno plasirao loptu u dalji ugao protivničkog gola, ali je Oblak imao mnogo sreće.

Argentinac je pokušao i u 29. minutu, međutim, loše je zahvatio loptu.

Sual je u 35. minutu dobio žuti karton zbog prekršaja nad Mesijem. Veznjak gostiju je prekinuo kontu Katalonaca.

Barsa je u 42. minutu imala solidnu priliku da preko Mesija zapreti iz slobodnog udarca. Lopta je zakačila nekog u živom zidu, ali je Oblak bio oprezan i izbacio je u korner.

Prvo poluvreme produženo je za četiri minuta.

Na odmor se odlazi sa rezultatom 1:1. Barselona je u prvom poluvremenu 73 odsto imala loptu u svom posedu, uputila je duplo više udaraca ka golu rivala (6-3), ali samo dva puta u okvir…

Penal za Barselonu u 48. minutu. Felipe je oborio Semeda, a Mesi je ‘panenkom’ savladao Oblaka za 2:1.

Kosta je u 56. minutu imao veliku šansu posle centaršuta Arijasa, ali je njegov udarac glavom završio malo pokraj gola.

Treći penal na Kamp Nou! Semedo je srušio raspoloženog Karaska i sudija Ernandez je pokazao na belu tačku.

Saul je ponovo uzeo loptu i u 62. minutu izjednačio na 2:2. Ter Štegen je zakačio loptu, ali nedovoljdno da zaustavi jak udarac.

Dobar napad Katalonaca u 71. minutu. Vidal je naleteo na povratnu loptu i sa 17 metara šutirao pored gola.

Barselona dominira, a u 75. minutu Vidal je za malo bio ‘kratak’ na centaršut sa leve strane.

Jorgandžije su u 87. minutu zapretiile, ali moglo je da bude i opasnije za domaći tim.