Ima nade – Majorka deklasirala Seltu, dva gola Budimira

Primera 30. jun 202021:19 > 21:23
Alex Caparros/Getty Images

Fudbaleri Majorke ubedljivo su pobedili Seltu u utakmici 33. kola prvenstva Španije rezultatom 5:1 i tako sačuvali šanse za opstanak u elitnoj diviziji.

Domaći su prekinuli niz od pet mečeva bez trijumfa (četiri poraza i remi) i sada imaju pet bodova manje upravo od večerapnjeg protivnika koji je prvi iznad opasne zone.

Goleadu je otvorio hrvatski internacionalac Budimir pogotkom iz penala u 13. minutu, a do odlaska na odmor u strelce su se upisali još Kučo i Poco za velikih 3:0.

Iago Aspas je u 50. minutu pogodio iz jedanaesterca, ali su u narednih deset minuta Budimir i Sevilja srušili sve nade gostiju da posle remija sa Barselonom mogu barem do boda.

Interesantno je da je Majorka prvi put još od marta 2008. i duela sa Rekreativom (7:1) postigla pet golova u La Ligi.

Srpski internacionalac Aleksandar Sedlar bio je na klupi Majorke.