Viljareal tri boda od Lige šampiona, Fekir poludeo!

Primera 2. jul 20200:05 > 0:11
David Ramos / Staff/Getty images

Fudbaleri Viljareala nastavili su sa odličnim partijama i u 33. kolu La Lige u gostima su pobedili Betis rezultatom 2:0.

Ekipa iz Valensije je od restarta sezone ostvarila četiri trijumfa i remi i trenutno je petoplasirana sa tri boda manje od Sevilje koja je u zoni plasmana u Ligu šampiona.

Betis je upisao treći neuspeh u protekle četiri utakmice i sa 37 bodova je 13. na tabeli.

Dvostruki strelac za Žutu podmornicu u Sevilji bio je Đerar Moreno. Viljareal je poveo u 7. minutu iz penala, a 28-godišnji napadač je posle pola časa igre duplirao prednost svog tima i ispostaviće se postaviti konačan rezultat.

Betis je u poslednjim trenucima prvog poluvremena ostao sa igračem manje jer je zbog dva žuta kartona van igre morao Nabil Fekir. Francuz je, utisak je, prestrogo dobio drugu javnu opomenu, a potom je u poslednjem trenutku odustao od namere da loptom gađa sudiju.

Interesantno je i da je Viljareal meč počeo sa desetoricom španskih igrača što je zaista raritet u današnjem fudbalu.

Valjadolid i Levante su odigrali bez golova.