Sosijedad posle preokreta konačno do pobede

Primera 2. jul 202021:48 > 21:58
Print screen/SK

Jedno od najprijatnijih iznenađenja većeg dela sezone u La Ligi Real Sosijedad ostvario je prvu pobedu od nastavka šampionata posle prekida od koronavirusa.

Sjajan početak za Baskijce, pošto je već u petom minutu Vilijan Žose postigao pogodak, ali je posle konsultacija sa VAR poništen zbog ofsajda. Od tog trenutka kreće pakao za domaćina. Samo pet minuta kasnije Espanjol postiže pogodak preko Lopesa. Tim rezultatom otišlo se na poluvreme i sigurno nije bilo lako ekipi koja je vezala pet mečeva bez pobede, od toga poslednja četiri poraza.

Ipak, tračak nade donosi Vilijan Žose pogotkom u 56. minutu za 1:1. Uspeo je davljenik iz Barselone da održi remi sve do samog finiša, ali u 84. minutu Isak na asistenciju Ojarzabala uspeva da preokrene rezultat i donese veliku radost Baskijcima.

Ovom pobedom Real Sosijedad je došao do sedmog mesta sa 50 bodova, sedam manje od četvrtoplasirane Sevilje. Espanjol ostaje poslednji sa 24 boda, čak 10 manje od Selte koja je prva iznad zone ispadanja. Kada smo kod zone ispadanja tu bi uskoro mogao da se nađe Eibar. Ekipa srpskog golmana Marka Dmitrovića doživela je na svom terenu poraz od Osasune 2:0, golovima Garsije u šestom i 74. minutu.

Ovim porazom Eibar je ostao na 16. mestu sa 35 bodova, i ima šest više od 18. Majorke, prve ispod crte. Osasuna je 11. sa 44 boda i izborenim opstankom.