Real iz penala za +4 nad Barselonom

Primera 2. jul 202023:52 > 23:57
Getty Images/Angel Martinez

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Hetafe sa 1:0 (0:0) u poslednjem meču 33. kola La Lige i na pet rundi do kraja imaju četiri boda više od drugoplasirane Barselone.

Gol odluke postigao je Serhio Ramos iz penala u 78. minutu. Uzeo je kratak zalet, gađao u donji levi golmanov ugao i pogodio. Tome je prethodio odličan prodor Karvahala po desnoj strani, a srušio ga je Olivera.

Upravo je Olivera u prvom poluvremenu sjajno šutirao, ali njegov udarac odbranio je golman Kurtoa. Real je uglavnom držao loptu u nogama, više od dve trećine vremena, ali nije stvorio mnogo izglednih prilika – pokušaj Iska, šut Modrića sa distance, na drugoj strani zapretio je Mata, a na kraju je odlučio penal Ramosa.

Srpski fudbaler Nemanja Maksimović odigrao je celu utakmicu za goste, koji su od Reala izgubili sedam puta u poslednjih osam ligaških utakmica.

Real već u nedelju ima neugodno gostovanje Atletiku u Bilbau, a nakon toga dočekuje Alaves, putuje u Granadu i igra kod kuće sa Viljarealom, da bi za kraj kraljevski klub igrao sa Leganesom na strani.

Hetafe je šesti na tabeli sa dva boda manje od Viljareala i pet od Sevilje, koja je na poziciji koja vodi u Ligu šampiona. U sledećem kolu tim iz predgrađa Madrida sastaje se sa Osasunom.