Dva crvena, Suares junak loše Barse, Espanjol ispao!

Primera 8. jul 202023:59 > 09. jul 2020 0:05
Alex Caparros, Getty Images Sport

Fudbaleri Barselone u uzbudljivom gradskom derbiju 35. kola La Lige pobedili su Espanjol na Kamp Nou rezultatom 1:0 i zadržali šanse da odbrane titulu.

Ekipa Kikea Setijena ima bod manje i utakmicu više od madridskog Reala, dok je Espanjol porazom definitivno ispao iz elitne divizije, prvi put posle sezone 1992/93.

Barselona je čak 74 odsto imala loptu u posedu, ali daleko od toga da je blistala. Podatak da je domaći tim iz prvog udarca u okvir gola postigao jedini pogodak najbolje oslikava jalovu igru domaćina, a pitanje je šta bi bilo i da Mark Andre Ter Štegen nije bio na visini zadatka u nekoliko situacija.

Posle prvog poluvremena u kome Espanjol nije realizovao odličnu šansu u 10. minutu, nešto zanimljiviji nastavak najavilo je isključenje Ansumanea Fatija u 50. minutu. Mladi napadač Barselone je neoprezno startovao i dobio je direktan crveni karton.

Međutim, samo tri minuta kasnije gotovo identičan prekršaj napravio je veznjak gostujućeg tima Pol Lozano i baš kao i Fati pre vremena je morao u svlačionicu.

Trenutak odluke viđen je u 56. minutu kada je Luis Suares srećno došao do lopta nakon što je Dijego Lopes odbranio udarac Leu Mesiju i sa pet metara prosledio loptu u mrežu.

Barselona u sledećem kolu gostuje Valjadolidu, a prethodno će u petak pratiti dešavanja u duelu izmeđui Real Madrida i Alavesa. Espanjol, koji će tek peti put u istoriji igrati u Segundi, gostuje Eibaru.