Pobeda Majorke za nadu, Eibaru samo bod

Primera 9. jul 202021:32 > 21:47
Alex Caparros, Getty Images Sport

Odigrana su dva meča 35. kola La Lige. Majorka je kod kuće savladala Levante 2:0, dok je Eibar odigrao samo bez golova protiv Leganesa.

Veoma važna tri boda u borbi za opstanak uspela je da osvoji Majorka. Slavila je 2:0 protiv Levantea. Prvi gol postigao je Kučo u 40. minutu, dok je konačan rezultat postavio Kubo u 84. minutu. Ovom pobedom Majorka je ostala na 18. mestu, prva ispod crte ali sada ima 32 boda, samo tri boda manje od Alavesa koji ima utakmicu manje. Levante je 12. sa 43 boda.

Eibar je takođe ugrožen. Zbog toga mu je trebala pobeda, ali odigrali su samo 0:0 kod kuće protiv Leganesa. Eibar ima sada 36 bodova i očekuje ih ozbiljna borba do kraja, dok je Leganes 19. sa samo teoretskim šansama za opstanak, pošto ima 29 bodova, šest manje od zone spasa.