Eibar penalima do pobede u Barseloni

Primera 12. jul 202015:53 > 16:03
Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Velika tri boda u borbi za opstanak osvojio je Eibar pobedom u Barseloni nad sigurnim putnikom za Segundu Espanjolom. Bilo je 2:0, a oba gola postignuta su posle dosuđenih penala.

Prvi penal za goste dosuđen je u 25. minutu a Espozito je siguran sa bele tačke za 1:0. Samo 11 minuta kasnije Espozito dobija još jednu priliku da sa penala postigne pogodak. Ovog puta šutirao je pravo u golmana Lopesa, ali imao je sreće da mu se lopta odbila pravo na stopalo pa je iz drugog pokušaja plasirao loptu u mrežu.

Eibar je umeo da sačuva veliku prednost protiv ekipe koja nije imala takmičarski motiv, ali je pokazala želju da izbegne poraz. Ipak, nije uspela i sada ekipa Marka Dmitrovića ima sjajnu situaciju u naredna dva kola.

Trenutno je Eibar 15. sa 39 bodova i ima sedam više od Majorke, koja je prva u zoni ispadanja. Ali ima i utakmicu više, međutim ukoliko Majorka izgubi na gostovanju Sevilji Eibar će obezbediti opstanak. Espanjol je posledanji sa 24 boda.