Depor bez milosti: Tragična Fuenlabrada bez plej-ofa

Primera 7. avg 202022:27 > 22:35
Print screen/SK

Velikan iz La Korunje je dotakao dno, sledeće sezone će igrati u trećem rangu španskog fudbala, ali iako nije imao poseban motiv u zaostaloj utakmici Segunde pobedio je tim Fuenlabrade 2:1 golom iz penala u 95. minutu i sprečio ga da se plasira u plej-of za Primeru.

Fudbaleri La Korunje jedini motiv imali su u osveti Fuenlabradi, koja je pre otprilike tri nedelje bila „kriva“ što je zbog korone u njenim redovima otkazan meč poslednjeg kola sa Deportivom u trenutku kad je ovaj klub još uvek imao teoretske šanse da izbegne ispadanje u treću ligu.

U međuvremenu su svi rivali u borbi za opstanak pobedili svoje mečeve i gurnuli Depor u ponor, a Fudbalski Savez Španije je posle mnogo peripetija na kraju odlučio da Depor i Fuenlabrada 20-tak dana kasnije ipak odigraju meč poslednjeg kola.

Ta utakmica imala je ogroman značaj za mali klub iz Madrida, jer bi Fuenlabrada u slučaju pobede ili remija izbila na šesto mesto i izborila plej-of za Primeru.

Utakmica na Rijazoru je počela kako su u Fuenlabradi mogli samo da požele: poveli su u 11. minutu golom Senegalca Sisa koji je posle jedne odbijene lopte i intervencije Aleksandra Jovanovića uspeo da savlada srpskog golmana.

Činilo se da će gosti iz Madrida ostvariti cilj, jer je taj rezultat bio je na snazi sve do 84. minutu kad je Klaudio Buve uspeo da izjednači na 1:1.

I taj rezultat bi bio dovoljan Fuenlabradi da skoči na šesto mesto na tabeli, ali je drama dostigla vrhunac u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena i pretvorila se u tragediju za Madriđane. Posle gužve u šesnaestercu gostiju Hoze Frana je lopta pogodila u ruku i nakon odgledanog VAR-a sudija je pokazao na belu tačku. Buve je uzeo loptu i drugi put matirao mladog debitanta na golu Fuenlabrade.

Suze na kraju i jednih i drugih. Klub iz La Korunje, ne tako davno prvak Španije i polufinalista Lige šampiona, sledeće sezone igraće u trećoj ligi, a malena Fuenlabrada je ispustila ogromnu šansu da kao debitant u Segundi obezbedi plej-of u borbi za Primeru.

Umesto Fuenlabrade tamo će Elče, zajedno sa Saragosom, Đironom i Almerijom. Jedan od ova četiri kluba pridružiće se Ueski i Kadizu u Primeri, dok će uz La Korunju u treći rang takmičenja morati i Numansija, Ekstremadura i Rasing Santander.