Đirona i Elče u finalu plej-ofa za popunu La Lige

Primera 16. avg. 202020:47 > 17. avg. 2020 0:06
Print screen/SK

Fudbaleri Đirone i Elčea plasirali su se u finala baraža za popunu La Lige.

Đirona je nakon 1:0 u prvom meču na svom terenu, i u revašu savladala Almeriju sa 2:1 i ukupnim rezultatom 3:1 obezbedila mesto u finalu.

Gosti su poveli pogotkom Samua Saiza u četvrtom minutu, igrač Đirone je šutirao sa oko 17 metara, golman Almerije je imao loptu na ruci, ali nije uspeo da sačuva mrežu.

Domaći uspevaju da izjednače u 26. minutu, kada je strelac bio Hose Karlos Lazo.

Ipak, sve je bilo rešeno šest minuta pre kraja kada se iskusni Kristijan Stuani našao na pravom mestu i pogodio za pobedu Đirone. U startnoj postavi Almerije bio je srpski defanzivac Nikola Maraš.

Elče je posle 0:0 u prvoj utakmici napravio malo iznenađenje i u Saragosi je pobedio istoimeni tim sa 1:0.

Gol odluke postigao je 40-godišnji Nino u 81. minutu posle lepe akcije svog tima.

Saragosa je u 87. minutu imala šansu da izjednači iz jedanaesterca, ali se Ros Havi Ros propisno obrukao i bukvalno je dodao loptu golmanu Elčea Badiji koji se nije pomerio s mesta.

Elče će 20. avgusta biti domaćin prvog meča finala plej-ofa, a revanš je tri dana kasnije u Đironi. Prenosi su na Sport Klubu.