Elče u 90.+7 do plasmana u La Ligu

Primera 24. avg 20200:20 > 0:23
Printscreen

Fudbaleri Elčea igraće seledeću sezonu u Primeri.

Nakon dva meča protiv Đirone presudio je jedan gol. Pobeda 1:0 Elčeu je donela plasman u La Ligu.

U prvom meču dva tima u finalu plej-ofa nije bilo golova, a činilo se da ih neće biti ni u drugom.

Đirona je nakon što je Stuani u 61. minutu dobio crveni karton odolevala, sve do sedmog minuta nadoknade kada je napadač Elčea Per Mila poslao loptu u mrežu i svom timu obezbedio plasman u elitu.

Elče je u prvom kolu doigravanja takođe sa samo jednim golom u dva meča eliminisao Saragosu, a sada je na sličan način prošao i Đironu.

Za tri sezone, Elče je stigao iz Segunde B do La Lige i tako se pridružio Ueski i Kadizu koji su obezbedili direktan plasman u Primeru.

Elče je iz Primere ispao 2015. zbog finansijskih problema, a pet godina kasnije vraćaju se na velika vrata.