Asistencija Malbašića, Betis i Granada 100%

Primera 20. sep 202020:30 > 21:07
Fran Santiago, Getty Images Sport

Fudbaleri Real Betisa pobedili su Valjadolid sa 2:0 u drugom kolu španske Primere. Granada je savladala Alaves sa 2:1.

Betis je igrao agresivnije, kontrolisao je situaciju na terenu i stigao je do druge pobede u sezoni.

Vođstvo domaćima doneo je Nabil Fekir golom sa bele tačke. Neposredno pre toga Oskar Plano je igrao rukom u kaznenom prostoru, pa se sudija posle konsultacije VAR odlučio za najstrožu kaznz.

Prednost Betisa duplirao je Vilijam Karvaljom u 18. minuta, odličnim udarcem sa ruba šesnaesterca.

Gosti su se poradovali u 48. minutu, ali je gol Šona Vajsmana poništen zbog ofsajda.

Betis je ostvario drugu pobedu, dok je Valjadolid poražen posle remija na startu sezone.

Kadiz je na gostovanju Ueski došao do prvog trijumfa u sezoni – 2:0. Alvaro Negredo je doneo prednost svom timu u 11. minutu, a Horhe Pombo overio pobedu u 83. minutu posle odličnog prodora i asistencije Filipa Malbašića.

Srpski internacionalac je u igru ušao u 69. minutu.

Granada je savladala Alaves na svom terenu 2:1.

Već u sedmom minutu je Roberto Soldado doveo domaće u vođstvo. Ipak, već u 22. je Hoselu izjednačio iz slobodnjaka.

Pobedu Granadi doneo je Darvin Maćis u 79. minutu.

Domaćima je to bila druga pobeda, dok je Alaves pretrpeo drugi poraz.