Viljareal na vrhu, Atletik prekinuo niz od dva poraza

Primera 18. okt 202015:58 > 20:34
Getty Images/Aitor Alcalde

Fudbaleri Atletik Bilbao savladali su Levante sa 2:0 u petom kolu španske La Lige i tako su prekinuli niz od dva poraza, od Alavesa i Kadisa sa po 1:0. Nešto kasnije Viljareal je pobedio Valensiju sa 2:1.

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Vodeći gol za Atletik Bilbao postigao je Alehandro Berenger u 68. minutu – dobio je duel i mudro iskosa sa leve strane plasirao loptu u suprotnu malu mrežu.

Konačni rezultat postavio je Injaki Vilijams u 79. minutu – nije imao težak posao pošto ga je Morćiljo savršeno poslužio na drugoj stativi.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja od 82. minuta igrao je za goste, koji su pretposlednji na tabeli sa tri boda.

Na Madrigalu je Viljareal rano došao do prednosti – u šestom minutu Pako Alkaser sigurno je realizovao jedanaesterac posle nesprenog starta Gabrijela na Alfonsu Pedrasi.

Imala je Žuta podmornica još jednu dobru priliku pre nego što su gosti izjednačili u 37. minutu, kada je Gonsalo Guedeš izvanredno šutirao sa ivice kaznenog prostora i Asenho je bio nemoćan.

Ipak, u 69. minutu Viljareal stiže do ključnog gola – Dani Pareho je šutirao, a lopta je dokačila Dijakabija taman toliko da prebaci golmana Domeneka.

Viljareal sada ima 11 bodova iz šest utakmica i prvi je na tabeli, dok Valensija ima sedam bodova.

Ekipa Elćea savladala je Alaves sa 2:0 u gostima golovima Milje i Tetea, dok su Ueska i Valjadolid remizirali 2:2 – gosti su vodili 2:0 preko Gonsalesa i Rubija, da bi bod Ueski doneli Mir i Ramires.