Treći vezani poraz Valensije, Elče na bod od lidera

Primera 23. okt. 202023:03 > 23:07
Aitor Alcalde/Getty Images

Novajlija u Primeri tim Elčea pobedio je na svom terenu Valensiju 2:1 u prvoj utakmici sedmog kola prvenstva Španije.

Elče posle samo pet utakmica u La Ligi već ima tri pobede i samo bod manje od vodećeg tandema – Real Sosijedada i Viljareala, koji imaju i utakmicu više od novajlije u ligi.

Povezano

S druge strane, Valensija je doživela četvrti poraz od početka sezone, treći uzastopni i nalazi se u nezavidnoj situaciji.

Domaćin je već posle malo više od pola sata igre vodio sa 2:0 golovima Pomaresa u 19. i Fidela u 37. minutu. Valensija je u drugom poluvremenu uspela preko Lata u 74. minutu da postigne gol i donese neizvesnost, ali se rezultat do kraja meča nije menjao.

Za goste je u finišu meča zaigrao i Uroš Račić, u 86. minutu zamenio je Danca Danijela Vasa.

Elče je trenutno peti sa 10 bodova iz pet utakmica, dok je Valensija 13. sa sedam bodova iz isto toliko odigranih mečeva.

Elče u sledećem kolu gostuje Betisu u Sevilji, dok Valensija na svom terenu dočekuje Hetafe.