Derbi začelja bez pobednika: Po bod Levanteu i Selti

Primera 26. okt. 202021:23 > 21:24
Aitor Alcalde/Getty Images

U poslednjoj utakmici sedmog kola španske Primere Levante i Selta su podelili bodove 1:1.

I jedni i drugi bili su u seriji od po tri poraza u Primeri i želelei su da konačno osvoje bodove. Na kraju je posle velike borbe rezultat miroljubiv.

Povezano

U prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda je posle samo tri minuta u drugom poluvremenu Nolito nesmotreno srušio Miramona, a Rože Marti sigurno izveo najstrožu kaznu. Poslao je golmana Aitora Fernandeza u jednu, a loptu u drugu stranu.

Izjednačenje je stiglo samo četiri minuta kasnije. Denis Suarez je odlično ubacio loptu sa leve strane, Santi Mina nije uspeo da je stigne, ali jeste na drugoj stativi Serhio Kareira i lako je ubacio u mrežu za 1:1.

Nekadašnji kapiten novosadske Vojvodine i povremeni reprezentativac Srbije, Nemanja Radoja, nije dobio priliku da zaigra protiv svog bivšeg kluba. Meč u Valensiji je presedeo na klupi Levantea.

Radoja je posle pet sezona, u kojima je četiri bio jedan od najstandardnijih igrača Selte, prošle godine prešao u Levante.

Posle ovog remija Levante je ostao na pretposlednjem 19. mestu sa četiri boda, dok je Selta dva stepenika iznad sa šest osvojenih bodova.