Atletiko na krilima Feliksa osvojio Pamplonu

Primera 31. okt. 202020:23 > 20:27
Denis Doyle/Getty Images

Madridski Atletiko došao je do pobede u meču osmog kola La Lige, pošto je kao gost savladao Osasunu 3:1.

Centralna ličnost utakmice bio je Žoao Feliks. Oko mladog Portugalca se sve vrtelo. On je načeo domaćina, pošto je u 43. minutu realizovao penal za 0:1. A onda je u 48. minutu ponovo dobio priliku da sa bele tačke duplira prednost Jorgandžija. Međutim, ovoga puta nije bio uspešan, tačnije pogodio je stativu.

Ipak, ispravio se u 69. minutu, kada je iskoristio sjajnu asistenciju Koree, koji je prethodno iščeprkao loptu i sačuvao je posle starta dvojice igrača. Feliksu je to bio treći gol u šampionatu. Domaćin se ipak vratio u igru u 80. minutu kada je Ante Budimir zatresao mrežu. Ipak, bodovi su otišli u Madrid, a sve dileme rešio je Lukas Toreira, kome je to prvi gol u dresu Atletika.

Madriđani su izbili na deobu drugog mesta sa Real Sosijedadom, pošto imaju oba tima po 14 bodova, dva manje od lidera Reala, ali Atletiko ima utakmicu manje od oba tima. Osasuna je na deobi sedmog mesta sa 10 bodova.